شهرمن- مدیرکل بیمه ایران کرمانشاه از پرداخت ۳۴۰ میلیارد تومان خسارت طی ۱۰ ماهه اول سال جاری در استان خبر داد.

«جمال یوسفی» روز سه‌شنبه در نشست خبری گفت: در تمام یک سال گذشته همکاران ما با ۱۰۰ درصد ظرفیت مشغول کار بوده اند؛ زیرا بیمه ایران خدمات ضروری را به همه اقشار مردم جامعه ارائه می دهد.

وی افزود: در ۱۰ ماه ابتدای سال،۳۴۰ میلیارد تومان خسارت در استان کرمانشاه پرداخت کردیم که نسبت به مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل بیمه ایران کرمانشاه با بیان اینکه۶۰ درصد خسارت های پرداختی مربوط به خسارت اتومبیل است، افزود: ۱۲ درصد خسارت پرداختی در حوزه درمان و مابقی در بخش مالی، آتش سوزی و ... می باشد.

یوسفی به ارتقاء زیرساخت های الکترونیکی بیمه ایران در شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: نرم‌افزار هایی برای تسهیل در انجام امور بیمه شدگان طراحی کرده‌ایم که شبانه روز در حال ارائه خدمات هستند.

 وی افزود: طراحی این نرم افزارها باعث شده که در زمینه پرداخت خسارت ها نسبت به گذشته سریع تر و به روز تر عمل کنیم.

یوسفی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی برای کاهش مراجعات حضوری به صورت سراسری در بیمه ایران آغاز شده است، اظهار کرد: این طرح در تهران و خوزستان شروع شده است؛ بدین گونه که تصادفاتی با خسارت وارد شده تا سقف مبلغ ۳۰میلیون ریال را  بیمه بدون نیاز به حضور در محل بیمه و تنها با ارسال تصاویری از سانحه تصادف به اپلیکیشن و یا سایت، در کوتاه ترین زمان به متقاضی پرداخت می کند.

جمال یوسفی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های دولتی و کارخانجات و صنایع باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند افزود: در صورت لزوم با وجود بیمه، ما این امکان را داریم سرقت اموال منقول و غیر منقول این دستگاه ها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی همچنین از تخفیفات ویژه برای صنایع و کارخانجات خبرداد و خاطرنشان کرد: آنها می‌توانند در حوادثی مانند آتش‌سوزی و... از این تخفیفات استفاده کنند تا از غیرفعال شدن خط تولید جلوگیری شود.

یوسفی ادامه داد: چهار نمایندگی فروش بیمه ایران با همکاری خانه صنعت و معدن در شرکت های صنعتی استان مستقر هستند که صنایع و کارخانجات را برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه مجاب کنند.

وی از تلاش دو ساله بیمه ایران در استان برای افزایش پوشش بیمه عمر و زندگی یاد کرد و گفت: پوشش بیمه عمر در استان 1/8 می باشد و برای افزایش آن در حال تلاش هستیم.

یوسفی در پایان از وجود ۴۰۳ دفتر و نمایندگی حقیقی، حقوقی و بیمه عمر خبر داد و گفت: این موضوع برای ۲۱۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.