شهرمن آنلاین- همه دستگاه های اجرایی استان به تناسب حوزه کاری خود باید برای رفاه و امنیت زائرین شرایط لازم را بوجود آورند.

شهرام کرمی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: با توجه به اهمیت اربعین حسینی و همچنین آثار دنیوی و اخروی این حرکت عظیم مردمی شایسته است که شرایط مساعد برای برگزاری هرچه بهتر آن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه ابعاد کمی و کیفی این مراسم به قدری گسترده است که آن را به یک رویداد منحصربفرد تبدیل کرده است، افزود: باوجود تبلیغات وسیع برای مقابله با نفوذ و قدرت نرم، این رویداد بزرگ به ملجا و پناهگاهی برای مردم مستضعف دنیا تبدیل شده است بطوریکه در دنیای مادی گرای امروزی، حاصل چنین رویدادی وفاداری به ارزش های والای اسلامی، ایثارگری، از خود گذشتگی، اعلام عملی ارادت و سرسپردگی به امام حسین (ع) و بازتولید معرفت است.

کرمی عنوان کرد: به دلیل قرار گرفتن کرمانشاه در مسیر زوار حسینی و بازگشایی مرز خسروی، امسال هم استان ما میزبان خیل عظیمی از زائرین خواهد بود.

وی برخی از وظایف نیروی انتظامی در ایام اربعین را یادآور شد وعنوان کرد: نیاز است تعداد گشت های محسوس و نامحسوس نیروی انتظامی در مسیر تردد زوار به ویژه در مبادی ورودی و خروجی، توقفگاه ها، پارکینگ های وسائل نقلیه، پایانه های مسافربری و ...در این ایام افزایش پیدا کند.

دادستان کرمانشاه تأکید کرد: جهت پیشگیری از وقوع جرائم شایع در نقاط صفر مرزی مانند تکدی گری، عبور غیرمجاز از مرز، درگیری با مامورین، خرید و فروش و عرضه و استعمال مواد مخدر، اقدامات منتهی به تهدید علیه بهداشت عمومی، خرید و فروش غیر قانونی ارز و ... در دستور کار نیروی انتظامی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: فرماندهی انتظامی نسبت به کنترل و رصد مجرمین، افراد سابقه دار و مشهور به شرارت مبادرت کرده و با استفاده از ابزار‌های قانونی موجود، رفتار‌های مجرمانه مجرمان سابقه‌دار به صورت مستمر رصد و نیروی انتظامی و نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی به عنوان متولیان تأمین امنیت با حمایت قاطع دستگاه قضایی در راستای جمع آوری این افراد و کاهش موارد ارتکاب جرائم اقدام کند.

دادستان کرمانشاه در پایان یادآورشد: دستگاه های امنیتی و انتظامی اقدامات حفاظتی و مراقبتی لازم در مراکز شلوغ و پرتردد، مرزها و مسیرهای تردد زوار را در دستور کار خود قرار داده و با رصد اطلاعاتی مستمر و صدور دستورات مراقبتی اقدامات پیشگیرانه در زمینه های مختلف تهدیدهای امنیتی را اعمال نمایند.