شهرمن- افزایش قیمت نان در کرمانشاه تصویب و به واحدهای خبازی ابلاغ شد.

احسان باقرخانی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه از آبان 1397 افزایش قیمت نان در کرمانشاه نداشته ایم، گفت: طی این مدت هزینه های صنف خبازان افزایش قابل توجهی یافته و چندین مرتبه از سوی اتحادیه مربوطه درخواست افزایش قیمت نان را داشتیم که جهت رفاه حال مردم با آن موافقت نشد.

وی با بیان اینکه چندی پیش با هماهنگی با وزارت مربوطه اجازه افزایش قیمت نان در کرمانشاه را گرفتیم، عنوان کرد: پس از آن در جلسات مختلف کارشناسی و همچنین کارگروه آرد و نان استان قیمت های پیشنهادی اتحادیه صنف خبازان آنالیز شد و مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تعیین قیمت های نان، علاوه بر آنالیز هزینه‌های مترتب بر نان، قیمت استانهای همجوار نیز ملاک قرار گرفته است.

باقرخانی با اشاره به تصویب قیمت جدید نان در کرمانشاه، گفت: در نهایت روز گذشته(26 مرداد) قیمت های جدید نان طی نامه‌ای به اتحادیه مربوطه ابلاغ شد.

وی گفت: از خبازی ها خواسته شده ضمن رعایت دقیق نرخ های ابلاغی، وزن نان و کیفیت را هم مد نظر داشته باشند و مردم نیز چنانچه شکایتی داشته باشند می توانند از طریق شماره تلفن 124 در میان بگذارند.