شهرمن آنلاین- مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سنقر و کلیایی از آغاز به کار پروژه آبرسانی به ۱۱ روستای شهرستان سنقر و کلیایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، محمد مهدی سلطانیان با اعلام این خبر افزود: با اجرای پروژه مجتمع آگاه فاز ۲ اهالی ۱۱ روستای این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

وی از اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومانی جهت تکمیل این پروژه خبر داد و گفت: پروژه آگاه فاز دو با هدف آبرسانی به ۸ روستای خودگردان شهرستان و ۳ روستای دیگر که با مشکل افت فشار آب مواجه هستند، آغاز شد.

سلطانیان مدت قرار داد این پروژه را ۲۲ ماه عنوان کرد و افزود: عملیات اجرایی این پروژه شامل اجرای ۲۱ هزار و ۴۰۰ متر لوله گذاری، ۱۱ باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت۴۲۵ مترمکعب، یک باب موتورخانه به ظرفیت ۲۸ مترمربع و بهسازی دو دهنه چشمه است که با اتمام آن جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سنقر و کلیایی بر لزوم مدیریت بهینه مصرف آب توسط مشترکین گرامی تاکید کرد و گفت: قطعاً عدم مدیریت صحیح مصرف آب با توجه به تداوم خشکسالی در شهرستان  مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت لذا از مشترکین گرامی خواهشمندیم علاوه بر رعایت الگوی صحیح مصرف آب از مصارف غیر ضروری جلوگیری نمایند.

مجتمع آگاه(فاز دو) با ۱۱ روستای تحت پوشش و جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر در ۳۰ کیلومتری شهر سنقر قرار دارد.