شهرمن- شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: حتی به یک تالار هم اجازه نمی دهیم که در استان فعالیت داشته باشد و با متخلفین هم شدیدا برخورد می کنیم.

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، وی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کرمانشاه، افزود: طبق نظر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان برگزاری مراسمات ختم و جشن های عروسی یکی از دلایل مهم افزایش این آمار بوده است.

شهرام کرمی تصریح کرد: هرچند ستاد مقابله با کرونا استان دستور ممنوعیت فعالیت تالارهای پذیرایی استان را صادر کرده، اما کماکان شاهد فعالیت برخی از آنها بصورت غیرمجاز هستیم. 

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: طی چند ماه اخیر حدود 16 تالار پذیرایی متخلف که برخلاف دستور ستاد مقابله با کرونا استان فعالیت خود را از سرگرفته بودند، پلمب شدند، اما متاسفانه تعدادی از آنها اقدام به فک پلمب کردند.

وی از برخورد شدید دستگاه قضایی با این تالارها خبرداد و افزود: باتوجه به وضعیت قرمز استان بلحاظ شیوع بیماری کرونا انجام چنین اقدامی قطعا تهدیدی جدی علیه سلامت شهروندان محسوب می شود، لذا بنا به درخواست ستاد مقابله با کرونا استان با این تالارها به شدت برخورد می‌کنیم.

کرمی متذکر شد: در این راستا از اتاق اصناف استان می خواهیم تا به همه تالارهای پذیرایی استان ابلاغ کند که از امروز(12 تیر) هیچ تالاری در کرمانشاه حق فعالیت ندارد.