شهرمن- فرماندار کرمانشاه از تعطیلی یک هفته ای تعدادی از واحدهای صنفی از امروز (پنجم آبان) در شهرستان کرمانشاه برای مقابله با شیوع کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری خبر داد.

فضل الله رنجبر ظهر دیروز (چهارم آبان) در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: از دوشنبه تمامی فروشگاه های لوازم آرایشی، قنادی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها، نمایشگاه‌ها، کلیه واحدهای آموزشی و کتابخانه‌ها، استخرها و سینماها، موزه ها و تالارهای پذیرایی به مدت یک هفته و تا ۱۲ آبان تعطیل خواهند بود.

رنجبر اضافه کرد: همچنین باشگاه های ورزشی به ویژه ورزش های پربرخوردی مثل تکواندو و کاراته، آرایشگاه های زنانه، بنگاه‌های خودرو و املاک و بازار زرگرها تعطیل بوده و اغذیه فروشی ها، رستوران ها و مراکز طبخ غذا نیز تنها می توانند به صورت بیرون بر عرضه داشته باشند و اجازه سرو غذا در محل رستوران را ندارند.
رنجبر با انتقاد از شهروندان و صاحبان واحدهای صنفی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کوتاهی می کنند، گفت: هم اکنون تخت های بیمارستانی در حال پر شدن هستند، لذا از مردم و صاحبان واحدهای صنفی درخواست می شود همکاری لازم را برای مقابله با شیوع کرونا داشته باشند تا تعطیلی ها ادامه دار نشود.

فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: پلیس و دستگاه قضایی با صاحبان واحدهای صنفی متخلف و افرادی که اقدام به برگزاری مجالس عزا می کنند، برخورد خواهند کرد.

رنجبر سپس با اشاره به تعطیل بودن آرامستان ها، گفت: برای جلوگیری از حضور خودروها و تجمع افراد، پلیس در آرامستان ها مستقر خواهد شد. 

رنجبر با اشاره به ممنوعیت برگزاری مجالس عزا و عروسی در کرمانشاه برای مقابله با شیوع کرونا، از مردم شهرستان خواست تا همکاری لازم را برای مقابله با شیوع کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری داشته باشند.

وی تاکید کرد: مجالس عزا یکی از کانون های اصلی انتشار بیماری هستند، لذا از خانواده های داغدار تقاضا داریم برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان از برگزاری مجالس عزا صرف نظر کنند. 

وی یادآوری کرد: بی خیالی نسبت به کرونا  خیلی خطرناک است و برای کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری همه باید حساس باشند.