شهرمن- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با انتقاد از کم رنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه گفت: سیر نزولی کرونا که در روزهای گذشته خوب پیش می‌رفت، هم اکنون متوقف شده است.

دکتر محمودرضا مرادی در جلسه امروز (اول شهریور) ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه با ابراز نگرانی از توقف سیر نزولی کرونا در کرمانشاه، گفت: مردم در هفته های اخیر با دقت بسیاری پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و حساسیت ویژه‌ای برای استفاده از ماسک پیداد کرده بودند و همین امر موجب شد تا شاهد سیر نزولی بیماری کرونا در استان در روزهای گذشته باشیم.

به گزارش ایسنا، مرادی افزود: متاسفانه بازهم با کاهش آمار کرونا، مردم نسبت به این بیماری و خطرات آن بی خیال شده و رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه و بویژه استفاده از ماسک کاهش پیدا کرده و همین امر موجب شده تا سیر نزولی بیماری کرونا در استان که به خوبی پیش می رفت، متوقف شود.

مرادی با بیان اینکه تمام نگرانی ما این است که آمار ابتلا به کرونا طی روزهای آینده دوباره اوج بگیرد،  اظهار کرد: در روزهای اوج کرونا روزانه 10 تا 12 فوتی داشتیم و نباید اجازه دهیم به این روزهای سخت و تلخ برگردیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست تا جدیت بیشتری در بحث رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک داشته باشند تا دوباره شاهد افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر کرونا نباشیم و دوباره به وضعیت قرمز این بیماری برنگردیم.

مرادی در ادامه با تبریک فرارسیدن روز پزشک (اول شهریور) گفت: امسال در حالی روز پزشک را گرامی می‌داریم که 200 نفر از مدافعان سلامت به شهادت رسیده‌اند، مدافعانی که 60 درصد آنها پزشک بودند، اما برای دفاع از سلامت کشور و مردم جان خود را فدا کردند.

وی افزود: از دست دادن این نیروهای نخبه و ارزشی یعنی از دست دادن بخشی از سرمایه این کشور و از مردم می خواهیم برای حفظ جان این مدافعان سلامت حتما پروتکل‌ها را رعایت کنند.

سلامت کنکور در کرمانشاه "قابل قبول" بود

مرادی در ادامه اشاره ای هم به برگزاری کنکور سراسری در استان داشت و با "قابل قبول" دانستن وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های آزمون سراسری گفت: خوشبختانه با افزایش دو برابری حوزه ها، آزمون سراسری در کرمانشاه به نحو خوب و قابل قبولی برگزار شد.

وی افزود: فاصله گذاری ها در حوزه ها به خوبی رعایت شد و پروتکل های بهداشتی هم به نحو خوبی در محل آزمون به اجرا درآمد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: تنها نکته منفی در این زمینه بحث تجمع والدین در محدوده محل برگزاری آزمون بود که واقعا پراکنده کردن آنها کار دشواری بود.

وی به برگزاری نماز جمعه در تمامی شهرستانهای استان بجز یک شهرستان هم اشاره کرد وافزود: خوشبختانه رعایت پروتکل ها در محل برگزاری نماز جمعه  به خوبی انجام شده و امیدواریم هفته های آتی وضع کرونا بهتر شده و بتوانیم هر جمعه شاهد برگزاری نماز جمعه در سطح استان باشیم.