شهرمن- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اختصاص سهمیه 32 هزار دُز واکسن آنفلوآنزا به استان، از توزیع آن میان گروه‌های پرخطر استان خبر داد.

دکتر قباد محمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بروز برخی مشکلات در زمینه واردات واکسن آنفلوآنزا گفت: متاسفانه به دلیل تحریم، امسال مشکلاتی برای واردات واکسن آنفلوآنزا داشتیم و همین امر موجب شده تاکنون سهمیه ای که باید به استان اختصاص پیدا نکند.

این مسئول افزود: تاکنون 32 هزار دُز واکسن تحویل گرفته ایم که همگی تحویل معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان جهت توزیع میان گروه های پرخطر شده است.

محمدی تصریح کرد: تاکنون عمده گروه های پرخطر از جمله کادر بهداشت و درمان، مادران باردار، بیماران خاص و مددجویان بهزیستی این واکسن را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه افرادی که به آنفلوآنزا مبتلا نشده باشند در هر زمانی امکان تزریق واکسن آنفلوآنزا برای آنها وجود دارد، گفت: هر زمان که محموله جدیدی از واکسن برسد، کار توزیع آن انجام خواهد شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: این نوع واکسن عمدتا برای گروه های در معرض خطر ضروری است که عمده این گروه ها نیز واکسن را دریافت کرده اند و برای افراد عادی چندان ضرورتی ندارد.