شهرمن- مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه ارزش معاملات بورس کرمانشاه در نیمه اول امسال را 20 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: به نظر می‌رسد بازار در ماه‌های پایانی سال روند مثبتی داشته باشد.

دکتر محمد بهمن در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بازار بورس کرمانشاه در نیمه اول امسال، اظهار کرد: در این مدت ارزش معاملات بورس کرمانشاه به رقم 20 هزار میلیارد تومان رسید که 67 درصد نسبت به ارزش معاملات مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است.

بهمن با بیان اینکه نیمه اول امسال 50 درصد ارزش معاملات در بخش فروش و 50 درصد در بخش خرید بود، افزود: البته در شهریور ماه که روند اصلاح بازار قابل توجه بود، معاملات فروش سهم 54 درصدی را از کل معاملات به خود اختصاص داد که بیانگر رفتار هیجانی سهام‌داران است.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه در پایان شش ماهه امسال تعداد کدهای معاملاتی ایجاد شده در استان کرمانشاه به بیش از 603 هزار کد رسیده، خاطرنشان کرد: بخش عمده این کدها امسال ایجاد شده است.

بهمن تعداد کدهای معاملاتی که فقط در شهریور ماه ایجاد شده را بیش از 24 هزار کد معاملاتی اعلام کرد.

وی درباره اینکه وضعیت بازار بورس در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود نیز یادآور شد: به نظر می‌رسد پاییز روند بازار با ثبات و همراه با نوسانات کم باشد و آرامش را در بازار شاهد باشیم.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه پیش‌بینی کرد روند صعودی بازار از اواخر آذر آغاز شود و نیمه دوم سال در مجموع روند مثبت بورس را شاهد باشیم.

بهمن شرط تحقق این پیش‌بینی‌ها را پرهیز از رفتارهای هیجانی از سوی سهام‌داران و داشتن دیدبلندمدت دانست.

وی با بیان اینکه برای این منظور باید آموزش‌های بیشتری به سهام‌داران ارائه شود و فرهنگ سرمایه گذاری با دید بلندمدت بین آنها جا بیفتد، خاطرنشان کرد: برای این منظور دوره‌های آموزشی را به صورت رایگان و عمدتا به شکل "وبینار" برگزار می‌کنیم و همه می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه از شرکت 470 نفر در این دوره‌های آموزشی طی امسال خبر داد و عنوان کرد: افراد می‌توانند با تماس با شماره‌ 38254527 از وضعیت برپایی دوره‌ها مطلع شوند و ثبت نام کنند. ما نیز این آمادگی را داریم که دوره‌های آموزشی را به صورت هفتگی برگزار کنیم.