شهرمن آنلاین- استاندار کرمانشاه بزرگترین سرمایه استان را نیروی انسانی توانمند و با استعداد آن دانست و گفت: دانش آموزان ما در عرصه‌های مختلف دانش، ثابت کرده اند که می توانند در بسیاری عرصه ها پیشرو باشند و این یک ظرفیت عظیم برای پیشرفت و تعالی استان است‌.

محمدطیب صحرایی در همایش مدیران مدارس آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در تالار انتظار برگزار شد؛ عنوان کرد: ساختن یک آینده بسیار زیبا و متعالی برای ایران از ارزشمندترین مشغله هایی است که یک انسان می تواند انجام دهد.

وی افزود: نظام هستی برای تعالی و تربیت انسان‌ها آفریده شده و معلمان از پیش قراولان این جریان الهی هستند.

صحرایی ادامه داد: شان معلم در نظام آموزشی اسلامی همانند پیامبران است و این عزیزان باید متناسب با این جایگاه والا گام بر دارند و در این مسير دانش آموزان را همپای والدین همراهی کنند.

وی با تاکید بر اینکه تربیت امری ذوقی و سلیقه ای نیست در ادامه گفت: تربیت در ایران اسلامی باید بر مبنای اصول و اهداف نظام تربیتی اسلام باشد و در گام بعدی برای تدریس بهتر و اثرگذارتر این اصول و مبانی می توان از ذوق و سلیقه و روش های خلاقانه بهره گرفت.

مقام عالی استان تاکید کرد: در گام دوم انقلاب، دمیدن روح امید در جامعه به یک عنوان موتور محرکه معرفی شده است و اگر امید نباشد آن دانش آموز در اسلام آبادغرب و کرمانشاه در کنکور امسال موفق به کسب رتبه تک رقمی نمی شدند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان ما باید با امید به داشتن یک آینده بهتر و روشن در ایران اسلامی تربیت شوند و مدارس ما در سال تحصیلی جدید سرشار از انگیزه، امید و تلاش برای ساختن یک دنیای بهتر باشند.

صحرایی در سخنانش عنوان کرد: استان کرمانشاه با وجود مشکلات متعدد، بر دریایی از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در حوزه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، تجارت و بازرگانی و صنعت و معدن قرار دارد و در بسیاری از عرصه‌های تولیدی در رتبه‌های برتر کشور قرار دارد.

وی گردشگری را یکی از ظرفیت های نهفته استان توصیف کرد و گفت: در ایام اربعین کرمانشاه شاهد تردد سه و نیم میلیون عاشق عبدالله الحسین علیه السلام بود که یک ميليون نفر از این ترددها از طریق مرز خسروی صورت گرفت.

صحرایی عنوان کرد: این تردد میلیونی زوار حسینی یک گردش مالی فراوان در بخش های مختلف بازار و خدمات را در پی داشت و همراه با خیر برکت فراوان مادی و معنوی برای استان بود.

وی در ادامه به کینه توزی‌های گسترده دشمنان ملت ایران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: دشمنان این ملت در این کینه توزی ها حتی به دختر بچه‌های معصوم در مدارس هم رحم نکردند و این اوج خباثت و شرارت علیه ایران اسلامی بود که با شکست مواجه شد.

مقام عالی استان خاطرنشان کرد: با وجود تبلیغات مسموم و بسیار گسترده دشمنان، روز گذشته بازار کرمانشاه یکی از روزهای بسیار پر رونق و همراه با آرامش خود را پشت سر گذاشت و دشمنان ملت باز هم رسوا و ناامید شدند.

در ادامه این همایش نمایندگان نواحی آموزش و پرورش در حضور استاندار کرمانشاه به طرح مطالبات و مشکلات پرداختند.