شهرمن- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه، از توانمندی و خودکفایی اقتصادی یک هزار و ۷۰۲ خانوار مددجو زیرپوشش این نهاد در هفت ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

روابط عمومی کمیته امداد کرمانشاه روز شنبه به نقل از«رضا طاهری» با اعلام اینکه وام‌های اشتغال این نهاد به منظور توانمندسازی و خودکفایی اقتصادی به خانوارهای مددجو پرداخت می شود، افزود: در این مدت یک هزار و ۷۰۲ خانوار مددجو در استان به خودکفایی اقتصادی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.

وی تاکید کرد: این خانوارهای خودکفا شده، طرح‌های اشتغال خود را طی سال‌های گذشته با دریافت وام های قرض الحسنه اجرا کرده‌اند.

طاهری با بیان اینکه مددجویان دارای طرح های اشتغال در صورت درآمدزایی مناسب و پایداری طرح؛ خودکفا تلقی می شوند، تصریح کرد: کمیته امداد به منظور توسعه مشاغل مددجویی و در صورت نیاز مجدد مجریان طرح های اشتغال، وام های متمم خودکفایی و اشتغال در اختیار این مددجویان قرار می دهد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین  از پرداخت ۲ هزار و ۶۰۰ فقره وام قرض الحسنه اشتغال با اعتبار ۱۰۸ میلیارد تومان به مددجویان جویای کار استان در سال جاری خبر داد.

از حدود ۲ میلیون نفر جمعیت استان نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه است