شهرمن- کرمانشاه یکی از هشت شهر برتر کشور است که انتخابات در آن به طور کامل الکترونیکی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار شهرمن،  دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در نشست با خبرنگاران، در خصوص فرآیند انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان با بیان این مطلب گفت: فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، از روز سه شنبه (۱۹اسفند) به دستور وزیر کشور آغاز خواهد شد.

جلیل بالایی عنوان کرد: ثبت نام داوطلبان شوراهای شهر از روز چهارشنبه ( ۲۰ اسفند)همزمان با سراسر کشور در ۳۵ شهر استان آغاز می شود و تا ۲۶ اسفند این فرآیند ادامه خواهد یافت.

وی افزود: تعداد ۳۵ شهر در استان کرمانشاه واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر هستند.

بالایی در خصوص نحوه ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: برای رعایت پروتکل های بهداشتی، داوطلبان می توانند به سه روش برنامه ای که روی موبایل نصب می شود، مراجعه به پرتابل وزارت کشور و استانداری و یا از طریق دفاترپیشخوان یا کافی نت ها برای پیش ثبت نام اقدام کنند.

وی یادآور شد: اگر داوطلبان به هر دلیلی موفق نشوند از طریق دو روش اول اقدام کنند، می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و کافی نت ها برای ثبت نام الکترونیکی و نامزد شدن اقدام نمایند.

بالایی اظهار کرد: بعد از ثبت نام، کد رهگیری برای تمامی نامزدها ارسال و تاریخ و ساعت مراجعه آنها به فرمانداری شهر جهت ارائه مدارک و راستی‌آزمایی به آنها اعلام خواهد شد.

وی با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فرآیند ثبت نام اظهار کرد: نامزدها از طریق موبایل، کامپیوتر و یا دفاتر پیشخوان ثبت نام کنند و تنها جهت ارائه مدارک و راستی‌آزمایی آن به فرمانداری مراجعه کنند.

جلیل بالایی گفت: پیش‌بینی ما برای زمان لازم جهت مراجعه حضوری و ثبت نام در فرمانداری حدود ۳۰ دقیقه است اما اگر داوطلبان فقط جهت ارائه مدارک و راستی‌آزمایی به فرمانداری مراجعه کنند حضور آنها در فرمانداری کمتر از ۵ دقیقه به طول خواهد انجامید.

وی عنوان کرد: تا کنون بیش از 2 هزار و 500 نفر به عنوان داوطلب برای اخذ گواهی سوء پیشینه به دفاتر مربوطه  مراجعه نموده اند.

بالایی در پایان به انتخابات شوراهای روستا ها هم اشاره کرد و گفت: آغاز فرصت ثبت نام داوطلبان شوراهای روستا ۱۶ فروردین ماه است و داوطلبان لازم است که در روز مراجعه به فرمانداری ها برای تکمیل ثبت نام،  مدرک تحصیلی و اصل گواهی پذیرش استعفا به موجب ماده ۳۲ قانون را ارایه بدهند.