شهرمن آنلاین- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با اشاره به فوت ۳۸ نفر در حوادث رانندگی شهرهای استان کرمانشاه در چهار ماهه امسال گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۴ نفر بوده، ۲۷ درصد کاهش نشان می دهد.

سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تا پایان تیر ماه، ۱۶۳۳ نفر نیز در حوادث رانندگی درون شهری مجروح شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل یازده نفر کمتر شده است.

وی همچنین از ۶۸۲ هزار و ۶۵۰ مورد اعمال قانون خودروهای متخلف خبر داد و گفت: برخورد با تخلفات رانندگی ۲۲ درصد رشد داشته است.

حیدری با اشاره به ارتباط مستقیم تخلفات حادثه ساز با وقوع تصادفات اظهار کرد: برخورد با رانندگان پرمخاطره در اولویت اعمال قانون کارکنان پلیس راهور بوده و در این راستا ۶۲ هزار و ۳۳۵ فقره اعمال قانون رانندگان متخلف و حادثه ساز انجام شده که نسبت به چهار ماهه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.

این مقام انتظامی یادآور شد: با استفاده از ابزار کنترل هوشمند ترافیک و ظرفیت پلیس بزرگراه در کلانشهر کرمانشاه، طی چهار ماهه امسال، ۱۲۳۰ دستگاه خودرو  به علت ارتکاب تخلف سرعت بحرانی شناسایی و در سامانه ثبت توقیف شده اند که از این تعداد ۵۱۰ دستگاه تاکنون به پارکینگ منتقل و مراحل قانونی را طی کرده اند.

وی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی رانندگان حادثه‌آفرین گفت: در تعامل با دستگاه قضایی مقرر شده خودرو این دسته افراد در مرحله اول به مدت ۱۵ روز در پارکینگ توقیف شده و ضمن درج نمره منفی در سابقه گواهینامه، راننده متخلف نیز موظف به شرکت در کلاس های آموزشی ویژه اصلاح رفتار و بازآموزی قوانین و مقررات رانندگی شود.

حیدری همچنین در خصوص برخورد با خودروهایی که اقدام به تخلفاتی از قبیل آلودگی صوتی، حرکات دور دور و نمایشی و... می کنند، گفت: در این راستا چهار ماهه امسال ۱۲ هزار و ۱۳۰ مورد اعمال قانون انجام شده و برای ۱۴۳۵ دستگاه خودرو نیز ثبت توقیف اعمال شده است، ضمن اینکه این خودروها با هماهنگی های انجام شده با دستگاه قضائی حداقل به مدت یک ماه در پارکینگ متوقف می شوند.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در پایان از ارائه بیش از ۲۰۰ هزار انواع خدمات ترافیکی به شهروندان در بخش های آزمون و صدور گواهینامه، مرکز اجرائیات راهور، شماره گذاری و تعویض پلاک خبر داد.