شهرمن آنلاین- نمایشگاه آثار «بشیر نظری» با موضوع اسطوره«شاماران»پنچم شهریورماه افتتاح می شود.

بشیر نظری در گفتگو با خبرنگار شهرمن آنلاین در خصوص ویژگی آثارش در نماشگاه آتی گفت: این نمایشگاه حاصل سه سال مطالعه و تحقیق میدانی من در مورد اسطوره ی «شاماران» است.

وی افزود: ۳۳ تابلو نقاشی با موضوع «شاماران» دراین نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

نظری با بیان اینکه در این مجموعه تلاش کرده ام فرم «شاماران» را تغییر دهم و آن را به صورت یک فضای فردی در آورم، اظهار کرد: همچنین هدفم این بود که مفهومی جدید از دل این اسطوره ی قدیمی بیرون بیاورم که با دنیای امروزی همخوانی داشته باشد و جوابگوی سلیقه‌ی نسل کنونی باشد.

نمایشگاه آثار بشیر نظری پنجم شهریور در فرهنگسرای شهید سلیمانی واقع در چهارراه جوانشیرافتتاح و تا دهم شهریورماه برپا می باشد.

بشیر نظری نقاشی را از سال ۱۳۷۰ در شهرستان صحنه شروع کرد و در تمام طول دبیرستان در کنار تحصیل در رشته علوم انسانی، نقاشی را هم ادامه داد. سال ۱۳۷۵ در کنکور هنر شرکت کرد و همان سال در دانشگاه تربیت معلم شهید دست غیب تهران پذیرفته شد و بعد از دریافت مدرک فوق دیپلم هنرهای تجسمی در سال ۱۳۷۷ به کرمانشاه آمد و به عنوان معلم مشغول به کار شد. در سال ۱۳۷۸دوباره در کنکور شرکت کرد و این بار در دانشکده ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران قبول شد و از آن سال به صورت تخصصی وارد حوزه هنر شد.