شهرمن آنلاین- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه گفت:در سال جاری ایجاد اشتغال برای پنج دهک پایین جامعه به کمیته امداد محول شده و در همین راستا ایجاد ۱۵ هزار شغل هدفگذاری شده است.

به گزارش خبرنگار شهرمن آنلاین، پیمان ترکمانه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: بخشی از این جامعه هدف، خانواده های تحت حمایت هستند و بخش دیگر را خانواده های پنج دهک پایین جامعه که تحت حمایت نیستند تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه درحوزه اشتغال با هدف توسعه اشتغال برای خانواده‌های نیازمند، مقرر گردیده است منابع بیشتری به کمیته امداد  اختصاص داده شود، گفت: هدف ازافزایش منابع این است که علاوه بر مددجویان کمیته امداد به نیازمندان مستعدی که در پنج دهک آخر جامعه هستند خدماتی در ارتباط با اشتغال ارائه شود.

ترکمانه گفت: ایجاد اشتغال در شرایط کنونی یکی از کارهای سخت است با این حال  توانسته ایم  به منظور حمایت از پنج دهک پایین جامعه، با اختصاص یک هزار میلیارد تومان از محل منابع و ایجاد ۱۵ هزار شغل تسهیلاتی به آنها ارائه دهیم.

وی افزود: این تسهیلات با مبلغ ۷۰ میلیون تومان و سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد در مراکز تولیدی و خدماتی مشغول به کار هستند و برای کارفرمایان آنها مشوق هایی در نظر گرفته شده است که به ازای هر یک نفر به کارفرما ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود و یا اینکه به مدت دو سال پرداخت حق بیمه کارفرما بر عهده کمیته امداد خواهد بود.

پیمان ترکمانه از توزیع ۱۱۰ هزار پرس غذای گرم همزمان با هفته ایتام خبر داد و گفت: همزمان با هفته ایتام که از نیمه ماه مبارک رمضان تا بیست و سوم این ماه ادامه دارد، ۱۲۵ هزار بسته غذایی به ارزش ۲۵۰ هزار تومان بین خانواده های نیازمند توزیع می شود.

وی با اشاره به اهمیت کمک خیرین عنوان کرد: در قالب طرح اکرام ایتام و طرح محسنین با دستان پر برکت مردم این کار رونق بسیار خوبی گرفته است اما باید زمینه بیشتری برای حضور خیرین فراهم کرد تا خیرین از ایتام به صورت مستمر حمایت کنند.

ترکمانه از دریافت زکات و فطریه مردم استان کرمانشاه در روزهای آخر ماه رمضان خبر داد و افزود: مبالغ جمع آوری شده به دست نیازمندان خواهد رسید.

پیمان ترکمانه به توسعه بخش های مردمی و مراکز نیکوکاری اشاره کرد و افزود: آنچه برای ما مهم است جلب رضایت مردم است و این بالاترین سرمایه ما در کمیته امداد است.

 وی افزود: یکی از فعالیت‌های بسیار مهم در سال جاری، توسعه بخش های مردمی و مراکز نیکوکاری است که کار خیر انجام می دهند وهم اکنون نیز ۱۸۰ مرکز نیکوکاری در سراسر استان با مجوز فعالیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

ترکمانه  از راه اندازی سامانه امداد هوشمند و کارآمد در اواخر سال گذشته یاد کرد و گفت: این سامانه خدمات رسانی به خانواده های تحت پوشش را تسهیل کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه بخشی از عملکرد سال گذشته این مجموعه را تشریح کرد و گفت: درسال گذشته  ۸۵ هزار خانواده تحت پوشش در قالب ۱۷۲ هزار نفر، حدود ۵۱۶ میلیارد تومان مستمری ماهیانه دریافت کردند.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 2هزار و 331 سری جهیزیه به دختران تحت پوشش کمیته امداد با مبلغ ۴۵ میلیارد تومان در قالب ۵ نوع کالای اساسی مورد نیاز دختران از جمله یخچال، تلویزیون، جاروبرقی، اجاق گاز و لباسشویی اعطا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین به پرداخت تسهیلات در حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: در حوزه مسکن یک هزار و ۴۲۵ واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شده است و علاوه بر تسهیلات ارائه شده ۱۳ میلیارد تومان در رابطه با ساخت و تعمیر مسکن به مددجویان پرداخت شده است.

پیمان ترکمانه بیان کرد: در حوزه اشتغال با کمک مجموعه اشتغال استان، ۸ هزار شغل ایجاد شده که برای این تعداد شغل ۳۳۶ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و به ازای هر شغل به طورمیانگین ۵۰ میلیون تومان اعتبار پرداخت شده است.

ترکمانه گفت: در سال گذشته ۹۶۲ میلیارد تومان به خانواده های تحت پوشش خدمات ارائه شده است و ۳۴ هزار نفر از خیرین هم به صورت مستمر به نیازمندان استان کمک می‌کنند.

وی افزود: به صورت ماهیانه ۶۴ میلیارد تومان به ایتام و نیازمندان مستمری پرداخت می‌شود که نسبت به سال قبل کمک خیرین ۵۶ درصد رشد داشته است.

پیمان ترکمانه گفت: در سال گذشته مردم استان 7میلیارد تومان از طریق صندوق صدقات به نیازمندان کمک کرده اند که نسبت به سال قبل از آن 3 درصد افزایش یافته است‌.

وی افزود:همچنین مبلغ ۵۶ میلیارد تومان زکات دریافت شده که بخشی به نیازمندان و بخشی از آن صرف امور خیریه شده است که نسبت به سال قبل از آن این مبلغ ۱۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه از افزایش حقوق ماهیانه افراد تحت پوشش کمیته خبر داد و گفت: به خانوارهای یک نفره ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان، خانوارهای دو نفره ۵۰۰ هزار تومان، سه نفره هفتصد هزار تومان، خانوارهای۴ نفره یک میلیون تومان و خانوارهای ۵ نفره به بالا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.