فرزندان برومند اورامانات " مختارخندانی" از مؤسسین انجمن ژیوای شهرستان پاوه، " یاسین کریمی" عضو کمیته عملیاتی این انجمن و " بلال امینی" از نیروهای مردمی که در حال تلاش برای اطفای آتش‌سوزی مناطق حفاظت شده‌ی مره‌خیل بودند جان باختند.

ظهر یکشنبه 8 تیرماه ، خبری از سوی روابط عمومی انجمن محیط زیستی ژیوای مبنی بر اعزام دومین تیم عملیاتی انجمن در برخی شبکه های اجتماعی منتشر شد؛ هنوز چند ساعتی نگذشته بود که خبر جانباختن سه تن از جوانانی که داوطلبانه به جنگ آتش رفته بودند مردم استان کرمانشاه را داغدار کرد.

جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خبری که توسط روابط عمومی استانداری کرمانشاه منتشر شد، درخصوص آتش سوزی مره خیل گفت:علیرغم چندین بار اطفاء حریق در منطقه حفاظت شده مره خیل و اقدامات مراقبتی بعدی متاسفانه امروز( یکشنبه 8 تیر) مجدد آتش شعله ور و سه نفر از دوست داران محیط زیست در اثر وزش باد و محاصره آتش فوت کردند.

وی افزود: منطقه آتش سوزی در منطقه مرزی، فاقد سکونت و صعب العبور بوده که به دلیل مناسب بودن سطح مرتع حریق وسیع و شدید بوده است.

بالایی اظهار کرد: پس از کسب اطلاع از شعله ور شدن مجدد آتش فرماندار محترم پاوه به همراه ستاد بحران و نیروهای متولی و مردمی در محل حاضر و حدود ساعت هفت عصر وزش باد و محاصره نیروهای مردمی گزارش که با تماس و پیگیری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و دستور فوری مهتدس بازوند استاندار محترم هماهنگی برای اعزام نیروهای کمکی و پرواز بالگرد صادر که به دلیل شرایط زمانی و هوا اجازه عملیات پرواز از حیث فنی داده نشد.

استاندار و رئیس ستاد بحران استان با تسلیت فوت سه نفر از فداکاران خدمت و دوست داران محیط زیست به خانواده آنان و مردم با فرهنگ پاوه و اورامانات فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان را مامور بررسی علل و عوامل آتش سوزی و اقدامات تکمیلی در اطفای حریق و گزارش به مردم نمود.