شهرمن- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فقط  10 درصد نوآموزان پیش‌دبستانی استان در سامانه سناد ثبت‌نام شده‌اند.

ناهید فضلی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه وضعیت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در استان مطلوب نیست، گفت: پیش بینی می‌شد امسال 26 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان کرمانشاه در سامانه سناد ثبت نام شوند که تاکنون تنها 10 درصد این نوآموزان ثبت نام شده اند که عدد خیلی کمی است.

 فضلی اضافه کرد: البته وضعیت ثبت نام نوآموزان پیش‌دبستانی در سراسر کشور هم حدود 10 درصد است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: از خانواده‌ها می خواهیم برای ثبت نام فرزندان پیش دبستانی خود در مدارس هرچه سریعتر اقدام کنند.

 فضلی گفت: از خانواده‌ها تقاضا می‌شود به تصمیمات آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس اعتماد کنند و اطمینان داشته باشند که خط قرمز آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ویژه ای برای آموزش نوآموزان پیش‌دبستانی در شرایط کرونایی در نظر گرفته شده، ادامه داد: ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در مدارس به منزله این نیست که حتما نوآموز باید در مدارس حضور پیدا کند، چون حضور این نوآموزان دقیقا مشابه کلاس‌اولی ها خواهد بود.

 این مسئول در ادامه با اشاره به اهمیت گذراندن دوره پیش‌دبستانی در شکوفایی استعدادها و توانمندی‌ نوآموزان در دوران بعدی تحصیل، گفت: تحقیقات نشان داده نوآموزانی که در دوران تحصیل خود دوره پیش‌دبستانی را گذرانده‌اند، در دوران بعدی تحصیل موفق‌تر از آن دسته افرادی خواهند بود که این دوره را نگذرانده اند.

فضلی افزود: گذراندن دوره پیش‌دبستانی می تواند در آموزش مهارت‌های جسمانی مثل مداد دست گرفتن و مهارتهای اجتماعی همچون شرکت در کار گروهی اثرگذار بوده و در ایجاد اعتماد به نفس در نوآموزان نقش مهمی داشته باشد.

فضلی ادامه داد: گذراندن این دوره به ویژه در مناطقی مثل استان کرمانشاه که اغلب کودکان دوزبانه هستند، نقش مهمی در فرایند یادگیری کودکان خواهد داشت.