شهرمن- مدیر پروژه تله کابین کرمانشاه از تکمیل مسیر این پروژه تا پایان امسال خبر داد.

داریوش معصومی امروز (۲۴ شهریور) در حاشیه بازدید استاندار و شهردار کرمانشاه از پروژه تله کابین کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع این پروژه از ابتدای خرداد امسال، گفت: این پروژه هم اکنون ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از اتمام مسیر تله کابین تا پایان امسال خبر  داد و افزود: افتتاح کامل پروژه به سال بعد موکول می‌شود، چرا که باید برخی مجوزها از جمله پروانه بهره برداری را کسب کنیم.

معصومی در خصوص اعتبارات پروژه هم گفت: با توجه به نوسانات قیمت ارز و با توجه به اینکه عمده تجهیزات تله کابین وارداتی است، تعیین اعتبار مورد نیاز پروژه فعلا کار دشواری است.

مدیر پروژه تله کابین کرمانشاه با بیان اینکه مشکل جدی سر راه پروژه وجود ندارد، یادآور شد: در حاضر خط پروژه خارج از محدوده میراث فرهنگی  است و در این زمینه هم مشکلی با میراث نداریم.

معصومی طول مسیر این پروژه را ۱۳۳۲ متر اعلام و تصریح کرد: اختلاف ارتفاع بالا و پایین مسیر نیز حدود ۶۴۰ متر است.

با بهره برداری از مرحله نخست این پروژه مردم می توانند از میدان کوهنورد پارک کوهستان تا محدوده دشت کاهو در کوه های طاقبستان بالا بروند.

براساس نقشه طراحی شده برای این پروژه خط انتقال از میدان کوهنورد تاق بستان آغاز و پس از رفتن به محدوده پایین قله دوکل به دشت کاهو در شرق ارتفاعات طاقبستان و محدوده جنوبی تنگ کنشت می‌رود.