شهرمن- استاندار کرمانشاه با تاکید بر نظارت هرچه بیشتر در رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی فرمانداران گفت: وضعیت قرمز هر شهرستان را به نوعی از چشم فرماندار آن می بینیم.

هوشنگ بازوند در جلسه 19مهر ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت قرمز بسیاری شهرستان های استان، بر تشدید نظارت فرمانداران بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد وافزود: اگر وضعیت شهرستانی در بحث کرونا قرمز باشد، به نوعی این وضعیت را از چشم فرماندار آن شهرستان می بینیم.

وی افزود: این فرمانداران هستند که باید نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند و باید با متخلفانی که قوانین مصوب ستاد استانی کرونا را رعایت نمی کنند، برخورد کنند.

بازوند تاکید کرد: فرمانداران باید بدانند سلامت مردم در اولویت است و باید از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکنند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری نیروهای مسلح در تامین بیمارستانهای ویژه بیماران کرونایی گفت: در همین راستا معاون سیاسی استانداری به همراه نیروهای مسلح و نیز تامین اجتماعی باید تشکیل جلسه و تعداد بیمارستان ها و تخت هایی که این نیروها در استان می توانند تامین کنند مشخص شود تا طبق آن برنامه ریزی صورت گیرد.

وی به تعطیلات پایانی ماه صفر هم اشاره کرد وافزود: در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی باید نظرات خود را در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری مراسم این ایام رسما اعلام کند تا طبق آن عمل شود.

بازوند با انتقاد از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف استان گفت: از اداره کل صمت می خواهیم در این زمینه نظارت ها را تشدید کرده و با متخلفان برخورد کند.

استاندار کرمانشاه از وضعیت اماکن عمومی سطح شهر هم انتقاد کرد وافزود: در این زمینه شهرداری کرمانشاه مسئول است و باید نظارت جدی تری بر رعایت پروتکل های بهداشتی در میادین و اماکن عمومی شهر داشته باشد.