شهرمن- استاندار کرمانشاه با اشاره به سیر صعودی مبتلایان و فوتی های کرونا در استان، از تمدید محدودیت های 19 گانه و تشدید با متخلفان کرونایی خبر داد.

هوشنگ بازوند در جلسه امروز (12 مهر) ستاد کرونای استان کرمانشاه با اشاره به تشدید وضعیت کرونا در استان گفت: آماربستری ها و فوتی های کرونا در استان سیر صعودی به خود گرفته و شرایط واقعا خوب نیست و نگران کننده است.

وی افزود: متاسفانه تعداد بستری های استان در حال حاضر از تعداد بستری ها در موج دوم کرونا هم فراتر رفته و هم اکنون 488 نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند و این امکان هست که این تعداد تا هزار نفر هم افزایش یابد.

بازوند تصریح کرد: از شنبه هفته گذشته هم متاسفانه فوتی های کرونا سیر صعودی خود را شروع کرده که حقیقتا نگران کننده است و این امکان هست که اگر این روند ادامه داشته باشد هزینه های سنگینی بپردازیم.

وی از تمدید محدودیت های 19 گانه کرونایی در استان خبر داد وافزود: اقدامات سخت گیرانه تری در دستور کار داریم و با افراد، صنوف، ادارات و .... که بخواهند از این قوانین سرپیچی کنند، برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب رعایت قوانین کرونایی در سطح باشگاه ها و اماکن ورزشی گفت: در همین راستا تذکر جدی به مدیرکل ورزش و جوانان داده شده و برخی از این اماکن باید تعطیل شوند.

فقط 54 درصد مردم استان "ماسک" می زنند

استاندار کرمانشاه در ادامه با انتقاد از بی توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: در حالی که درگیر موج سوم هستیم، متاسفانه استفاده از ماسک در سطح کشور و به تبع استان کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر استفاده از ماسک در کشور 61 درصد است که این میزان در استان بسیار کمتر و حدود 54 درصد است و این امر می طلبد مردم حساسیت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

بازوند تاکید کرد: رفتار کرونا بصورت مستقیم متاثر از رفتار مردم است و هرچه مردم بیشتر رعایت کنند سیر بیماری کاهش پیدا خواهد کرد ودر غیراینصورت باید هزینه های سنگینی بپردازیم.

مرزها بسته است/ زوار به مرزهای کرمانشاه نیایند

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا اربعین امسال هیچ گونه مراسم از جمله راهپیمایی، تجمع و ... نخواهیم داشت.

وی افزود: در حال حاضر هم مرزهای استان بسته است و هیچگونه تردد برای بحث اربعین نداریم و از همه افراد می خواهیم که به مرزهای کرمانشاه نیایند.

بازوند تصریح کرد: مردم بدانند که در مرزهای استان هیچ ترددی صورت نمی گیرد، بنابراین از زوار خواهش می کنیم به مرزهای استان نیایند.