شهرمن آنلاین- روز گذشته (26 مرداد) در آئین گرامیداشت روز خبرنگار، استاندار کرمانشاه از حل مشکل مسکن و بیمه خبرنگاران خبر داد.

به گزارش شهرمن آنلاین به نقل از خبرنگار ایرنا؛ در این آئین که شامگاه چهارشنبه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در تالار انتظار شهر کرمانشاه و با استقبال باشکوه اصحاب رسانه برگزار شد، برخی از اهالی رسانه به نمایندگی از همکارانشان پشت تریبون قرار گرفتند و دغدغه های خود را با مسوولان مطرح نمودند که نقطه مشترک آنها رفع مشکلات صنفی از جمله اشتغال پایدار، امنیت شغلی، حقوق و دستمزد، بیمه، مسکن و مکانی برای فعالیت رسانه‌ها بود.

استاندار کرمانشاه که در سفر کاری تهران بود و در اواسط برنامه به جمع خبرنگاران رسید پشت تریبون قرار گرفت و اعلام کرد اگرچه دیر به جمع ملحق شدم اما دغدغه ها و مطالبات خبرنگاران را به من منتقل کردند و خود را ملزم به رفع خواسته های شما می دانم.

«بهمن امیری‌مقدم» به تشریح رویکرد دولت و استانداری کرمانشاه در ارتباط با اصحاب رسانه و خبرنگاران پرداخت و تصریح کرد: یکی از رویکرد های اصلی ما در استان کرمانشاه این است که از رسانه های رسمی حمایت کنیم و به رسانه های غیر رسمی نیز پیشنهاد داد خود را به رسمی تبدیل کنند.

وی یکی از دغدغه های خبرنگاران را مسکن دانست و از این قشر خواست در سامانه ای که دولت برای طرح ملی مسکن ایجاد کرده ثبت نام کنند و سپس از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست لیستی از خبرنگار نیازمند مسکن تهیه کند تا به این موضوع رسیدگی شود.

یکی از خبرهای خوش استاندار کرمانشاه به خبرنگاران در این آئین حل مشکل بیمه آنها بود و در این ارتباط گفت: از این به بعد هیچ خبرنگاری بدون بیمه نمی ماند و در توضیح این موضوع نیز اظهار کرد خبرنگاران با مراجعه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند خود را بیمه کنند.

این خبرهای خوش استاندار که با تشویق و صلوات خبرنگاران همراه بود ادامه یافت و به جایی رسید که استاندار کرمانشاه از شهرداری، ادارات کل میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست در قالب مجتمعی رسانه ای، مکانی برای نشریات و رسانه های استان در نظر بگیرند تا مشکل اجاره بها و مکان آنها برطرف شود و تاکید کرد که مکان نشریات و رسانه ها به عنوان یک کانون و مرکز فرهنگی باید در شان و جایگاه آنها باشد.

خبرهای خوش استاندار برای خبرنگاران کرمانشاه؛ از حل مشکل بیمه تا ساخت مجتمع مسکونی

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه همچنین در پاسخ به مطالبات و دغدغه های خبرنگاران همچنین از شهرداری کرمانشاه خواست یک میدان و یا خیابان اصلی شهر کرمانشاه را به نام خبرنگار نامگذاری کنند تا کرامت و شان این قشر در جامعه بیشتر و بهتر معرفی شود.

در این آئین و در هنگام سخنرانی استاندار کرمانشاه تعدادی از فعالان رسانه ای به میان سخنان وی آمدند و خواستار رفع مشکلات اساسی کرمانشاه از جمله بیکاری و آسیب های اجتماعی در این شهر شدند که استاندار گفت: دولت برای رفع این مشکلات و آسیب ها برنامه دارد و در راستای تحقق آن نیازمند همراهی و همکاری همه مردم به خصوص رسانه ها است.

وی یکی از اصلی ترین و مهمترین برنامه های خود در کرمانشاه به عنوان نماینده عالی دولت را رفع بیکاری دانست و گفت: من فرزند کرمانشاه و فردی از جنس خود شما هستم و غیر از جایگاه حقوقی، کرمانشاهی و عاشق شهر و دیارم هستم و دوست دارم مشکلات مردم و به خصوص جوانان را حل کنم و در این راه نیز گام های خوبی برداشته ام اما نیاز به همکاری و همراهی همه مردم دارم.

امیری‌مقدم با بیان اینکه من هم به عنوان یک کرمانشاهی و هم به عنوان خدمتگزار مردم و نماینده عالی دولت در استان بسیاری از مسائل و مشکلات استان را می دانم و با آنها آشنا هستم و گاهی برای مظلومیت مردم و جوانان شهرم دلتنگ و ناراحت می شوم و اشک می ریزم اما باید دست به دست هم بدهیم و با همدلی و وحدت مشکلات را از پیش رو برداریم.

وی بیکاری را مادر تمام آسیب های اجتماعی دانست و افزود: من هم قبول دارم که بیکاری داریم و مردم هم از آن رنج می برند و از این رو در سفر دولت پیشنهاد راه اندازی قرارگاه ملی رفع بیکاری را به رییس جمهور پیشنهاد دادم که مورد موافقت قرار گرفت و این قرارگاه اکنون ایجاد شده و شمارش معکوس را برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال آغاز کرده‌ایم و سند جامع اشتغال استان را نیز تدوین کرده ایم.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه همچنین تصریح کرد که در تهران مذاکرات خوبی با وزرا و روسای سازمان ها برای جذب سرمایه گذاری داشته ام و نتیجه این رایزنی ها هم ورود سرمایه های جدید به استان است که نوید روزهای خوبی برای کرمانشاه دارد و با جذب این سرمایه ها اشتغال پایدار فراوانی ایجاد خواهد شد.

امیری مقدم در پایان سخنانش از فعالان رسانه در استان خواست در جامعه امیدآفرینی کنند و مردم را نسبت به آینده امیدوار کنند و چهره زیبایی از کرمانشاه به کشور و دنیا معرفی نمایند تا شاهد جذب سرمایه گذاری و رفع مشکلات استان باشیم.

در پایان این آئین از تعدادی از پیشکسوتان رسانه در استان کرمانشاه با اهدای لوح تقدیری تجلیل شد.