شهرمن- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه گفت: مجوز برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات استان‌های مرزی شمال غرب کشور به میزبانی کرمانشاه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی صادر شده و این رویداد مهم فرهنگی در استان برگزار می‌شود.

«بهرام فاضلی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اعتبارات موردنیاز این رویداد مهم فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی تامین شده است، افزود: ما اسفندماه را برای برگزاری این رویداد در نظر گرفته ایم اما به دلیل شرایط کرونا شاید زمان آن تغییر کند.

وی اظهار داشت: این جشنواره با حضور استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان و همچنین ۲ کشور عراق و ترکیه برگزار می شود.

به گفته او، شیوع کرونا باعث تاخیر در برگزاری این جشنواره شده و گرنه موافقت برگزاری برگزاری جشنواره را از وزارتخانه گرفته ایم و اعتبار آن هم پیش بینی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هدف ما استفاده از ظرفیت گردشگری استان در حاشیه برگزاری این رویداد بین المللی است، گفت: در نظر داریم با تعیین تکلیف وضعیت کرونا، این جشنواره را به صورت حضوری و با حضور اهالی رسانه داخل و ۲ کشور خارجی برگزار کنیم و از این طریق به معرفی ظرفیت های گردشگری استان بپردازیم.

فاضلی افزود: هم افزایی فرهنگی بین استان های داخلی و همچنین ۲ کشور همسایه از دیگر اهداف ما در برگزاری جشنواره است که براین اساس باید جشنواره را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی اظهارداشت: برگزاری جشنواره به صورت آنلاین ما را از دستیابی به اهداف ذکر شده دور می‌کند و از این رویداد فرهنگی بین المللی نمی توانیم به اهداف موردنظر برسیم.

او گفت: ما آمادگی کافی برای برگزاری این جشنواره را داریم و هر زمان شرایط از نظر کرونا بهتر شد و ستاد مدیریت کرونا اجازه برگزاری آن به صورت حضوری را داد آماده برگزاری آن هستیم.

جشنواره استان‌های مرزی و ۲ کشور همسایه چند سال قبل به میزبانی استان ایلام به صورت محدودتر برگزار شد.