شهرمن- استاندار کرمانشاه گفت: در این شرایط سخت که به دلیل تحریم‌ها و بیماری کرونا، معیشت و سلامت مردم در تنگنا قرار گرفته، باید در کنار آنها باشیم.

هوشنگ بازوند در نشست مدیران ارشد استان و فرمانداران با بیان اینکه  کشور درگیر جنگی اقتصادی گسترده، همه جانبه و تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا است، اظهار داشت: در این شرایط دستاوردهای خوبی در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم که بسیار ارزشمند است.

وی به شیوع بحران کرونا هم اشاره کرد و گفت: این موضوع در اکثر کشورهای دنیا سبب ایجاد خسارت های اقتصادی شده و  بحرانی است که اقتصادهای بزرگ دنیا را به زانو درآورده است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: شرایط زندگی برای مردم سخت شده و در این وضعیت باید مدیران دولتی و به ویژه دستگاه های خدمات رسان بسیار بیشتر از قبل با مردم همراه و همدل باشند و درحل مشکلات مردم اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تصریح کرد: مردم ایران بسیار قدرشناس هستند و هرگاه خدمت و احترامی ببینند، در این شرایط سخت از بسیاری از کاستی ها چشم پوشی می کنند.

  وی با تاکید بر این نکته که مردم باید احساس کنند دولت و حکومت در کنار آنهاست، عنوان کرد: در زلزله بزرگ آبان 96 در همان روزهای ابتدایی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور و دیگر مسئولین به میان مردم زلزله زده آمدند و این موجب دلگرمی و امید در میان مردم آسیب دیده شد و آن ها احساس کردند حکومت و دولت تا آخر در کنار آنهاست و در عمل هم این اتفاق افتاد.

  بازوند خاطرنشان کرد: زلزله سرپل ذهاب یک نمونه موفق از همراهی دولت و مردم بود و مردم در طول دوران امدادرسانی تا پایان بازسازی احساس تنهایی و بی پناهی نکردند.

وی تاکید کرد: در این شرایط دشوار که سلامت و معیشت مردم به خاطر بحران کرونا و تحریم های ظالمانه در تنگنا و خطر قرار گرفته، باید در کنار مردم باشیم و با شنیدن گلایه‌های آنها، مشکلات موجود را به حداقل برسانیم.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: اگر دستگاهی در زمینه خدمات رسانی کاستی هایی داشته از مردم عذرخواهی کند، همانگونه که بنده به عنوان استاندار کرمانشاه در صدا و سیما به خاطر خاموشی های برق از مردم عذرخواهی کردم و همان جا نیز قول پایان خاموشی ها را دادم و این وعده محقق شد.

وی افزود: با عذرخواهی جایگاه یک مدیر تضعیف نمی شود، بلکه مردم از این مسئولیت پذیری مدیران خوشحال می شوند.

 بازوند در بخش دیگری از سخنانش عملکرد مردم و مسئولین را در زمینه کرونا موفق ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه مردم هشدارهای داده شده را جدی گرفته اند و اکثریت مردم ماسک می زنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و همین امر باعث شده کرمانشاه در مقایسه با دیگر استانها از وضعیت مناسبی برخوردار باشد. البته تداوم این وضعیت کاملا به رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد.

وی در ادامه تصویب طرح پتروشیمی چهارم کرمانشاه در کمیته تخصصی شورای اقتصاد را یک موفقیت بزرگ برای استان دانست و گفت: حجم سرمایه گذاری در این طرح هفت هزار میلیارد تومان است که این رقم برابر با سرمایه‌ فعلی سه پتروشیمی دیگر استان است.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: برخی خواهان اجرای این طرح در دیگر استانها بودند، ولی مهندس زنگنه-وزیر نفت- با جدیت پیگیر اجرای آن در کرمانشاه بود و عاقبت هم در شورای اقتصاد با یک رای مناسب این طرح تصویب شد.