شهرمن آنلاین- دادستان کرمانشاه گفت: با کشتارگاه های غیرمجاز دام در کرمانشاه برخورد قانونی می شود.

به گزارش خبرنگار شهرمن آنلاین، شهرام کرمی با اشاره به گرم تر شدن هوا و احتمال شیوع بیماری های مشترک بین دام و انسان، اظهار کرد: در این راستا، نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در کشتار دام باید بیشترمورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه عده ای افراد سودجو در برخی از محلات شهر کرمانشاه، به کشتار غیرمجاز دام زنده در مغازه ها، معابر و منازل شخصی اقدام می کنند و حتی در برخی موارد گوشت دام های مردار را به مردم عرضه می کنند که سلامتی شهروندان را به خطر می اندازد.

دادستان کرمانشاه گفت: هرچند که در سال‌های اخیر بارها بر لزوم برخورد با این افراد تأکید شده و اقداماتی نیز صورت گرفته، اما هنوز شاهد فعالیت این افراد هستیم به همین دلیل دستورات لازم برای مقابله با آنها به دستگاه های متولی داده شده است.

وی تأکید کرد: به منظور پیشگیری از مشکلات بهداشتی و خطر انتقال بیماری های مشترک و عفونی (تب کریمه، کنگو، تب مالت و . . . ) باید با تشکیل تیمی متشکل از دستگاه های ذیربط و با پشتیبانی قاطع نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری کشتار در این محلات اقدام شود.

کرمی از اداره کل دامپزشکی استان خواست با نظارت دقیق، کشتارگاه های غیرمجاز سطح شهر را شناسایی کند تا برای پلمب آنها اقدام شود و در صورت ادامه فعالیت، مطابق با ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با آنها برخورد شود.

وی خواستار حمایت از از کشتارگاه های مجاز استان (کشتارگاه صنعتی بیستون و کشتارگاه ماهیدشت) جهت توزیع گوشت گرم در سطح استان شد.

دادستان کرمانشاه یادآورشد: متاسفانه برخی از این افراد سودجو با نصب داربست هایی در معابر، رفت و آمد شهروندان را هم مختل می کنند که در این رابطه اجرائیات شهرداری باید نسبت به جمع آوری ابزارآلات آنها اقدام کند‌.