شهرمن آنلاین- نوروز امسال ۱۲۵ هزار و ۲۳۶ نفربه بیمارستانهای استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۰۳هزار و۸۱۱ نفر به صورت سرپایی و ۲۱هزار و ۴۲۵ نفر  بستری شده اند.

به گزارش خبرنگار شهرمن آنلاین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: تعداد تخت های فعال دانشگاهی دراین ایام ۲ هزار و۷۴۸ تخت، تعداد تخت های غیر دانشگاهی  ۸۹۶ مورد و ضریب اشغال تخت بیش از ۶۶ درصد بوده است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، قباد محمدی بابیان اینکه گروه مهندسی بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه در ایام نوروز ودر برنامه سلامت نوروزی اقدامات موثری در راستای حفظ سلامت مردم و مسافران نوروزی انجام دادند گفت: ۵۱ هزارو ۹۰۰ بازدید از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی، بین راهی و اقامتی، ۱۶هزارو ۵۷۷ بازدید ازسامانه های آبرسانی، ۱۵ هزارو ۳۴۳ مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی توسط این عزیزان انجام شده است.

به گفته وی همچنین۶۷ مورد تعطیلی مراکز و اماکن دارای تخلف بهداشتی، ۴۶ هزارو ۵۶۹ مورد سنجش کیفیت مواد غذایی با استفاده از دستگاه های پرتابل بازرسی، مورد رسیدگی به شکایات مردمی درسامانه بهداشت ۱۹۰ و مقداریک هزارو۴۲۰ کیلوگرم موادغذایی غیرمجاز و تاریخ مصرف گذشته نیز توقیف و جمع آوری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: کلیه نظارت ها با مشارکت ۲۴۰ بازرس بهداشت محیط در قالب ۱۲۰ تیم ازساعت ۸صبح تا ساعت ۲۰ شب در طول برنامه انجام شده است.

محمدی با بیان اینکه در نوروز ۱۴۰۳ اورژانس پیش بیمارستانی کرمانشاه در کنار دیگر دستگاه‌های خدمت رسان به مسافران و مردم استان ارائه خدمت داشته است گفت: در ایام نوروز 25 هزار و 69 تماس با مرکز ارتباطات گرفته شد که از این تعداد 4 هزار و 939 مورد به مامورت ختم شد ضمن اینکه در ماموریت های انجام شده 3 هزار و 716 بیمار و مصدوم مورد درمان و پایش قرار گرفتند.

وی افزود: تعداد ماموریت های غیر ترافیکی نیز3 هزار و 949بود و برای 2 هزار و 725 بیمار مصدوم اقدامات اولیه صورت گرفت یا به مراکز درمانی منتقل شدند و متاسفانه ۱۰۴ نفر نیز فوتی ثبت گردیده است.

به گفته وی در نوروز سال جاری ۳۶۴ نفر به کمپ نوروزی شهید دکامی مراجعه کرده اند.